Z OSTATNIEJ CHWILI:
:     SZANOWNI RODZICE         Opłaty za przedszkole w miesiącu kwietniu 2017 będą przyjmowane w dniach: 10.IV. (poniedziałek), 11.IV. (wtorek), 12.IV. (środa) w godz. 7.00 - 9.00 oraz 15.00 - 17.00. Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat. Dziękujemy.   ***   Wszelkie informacje na temat dyżuru wakacyjnego można znaleźć na stronie:  http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki-dyżury-wakacyjne       ***     Z radością informujemy Państwa, że posiadamy nową szatę graficzną strony internetowej naszej placówki. Nowy adres strony: www.p317waw.szkolnastrona.pl Serdecznie zapraszamy do odwiedzin na naszej nowej stronie. Do marca 2017r. funkcjonuje równocześnie obecna strona: www.smykolandia.edu.pl     *** SZANOWNI RODZICE GRUPY VI i VII Uprzejmie informujemy, że w dniu 14.IV.2017r. (piątek) dzieci z grup VI – VII od godz. 9.00 będą miały zajęcia edukacyjne z przedstawicielami Straży Miejskiej na temat: „Kto :   SZANOWNI RODZICE       ***           W dniu 26.III.2015r. (czwartek) dzieci z grup V i VI pojadą na wycieczkę do Zamku Królewskiego, gdzie w Muzeum – „Pałacu pod Blachą” będą brały udział w warsztatach literackich p.t. „Bajanie na dywanie”. Celem zajęć jest propagowanie czytania książek wśród najmłodszych, zaszczepienie potrzeby sięgania po literaturę, jako źródła zdobywania wiedzy. Dzieci odbędą również spacer po uroczych uliczkach Starego Miasta. Wyjazd o godz. 9.00. Prosimy o odpowiedni ubiór oraz o nie dawanie jedzenia i picia na wycieczkę.                 *** Szanowni Rodzice! Na Państwa ręce składamy najserdeczniejsze podziękowania za wsparcie finansowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ! Dnia 11.01.2015 odbył się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w

Uprzejmie informujemy, że uroczysta gala

 

VII MULTIMEDIALNEGO OGÓLNOPOLSKIEGO i III MIĘDZYNARODOWEGO PRZEGLĄDUMAŁYCH FORM PARATEATRALNYCH

„SMYKOLANDIA – WARSZAWA – MOKOTÓW 2017"

odbędzie się w dniu 21.IV.2017r. w nowym Domu Kultury "Kadr" przy ulicy Rzymowskiego 32 (wejście od Galerii Mokotów)

 

 

 

 

 

 

PROTOKÓŁ – NOMINACJE

VII MUTIMEDIALNEGO OGÓLNOPOLSKIEGO i III MIĘDZYNARODOWEGO PRZEGLĄDU

MAŁYCH FORM PARATEATRALNYCH

„SMYKOLANDIA – WARSZAWA – MOKOTÓW 2017”

Przegląd zakwalifikowanych materiałów

odbył się w dniach 06.03.2017 r. - 13.03.2017 r.

i zakończył 17.03.2017 r.

w godz. 10ºº - 15ºº

obradami Jury w składzie:

Przewodniczący :

Pan Artur Pastuszko – aktor teatralny i estradowy, wokalista, reżyser, dziennikarz i autor między innymi spektakli dla dzieci. Członek Związku Artystów Scen Polskich oraz Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych.

Grał w pierwszych obsadach kultowego musicalu „Metro” Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Założyciel i twórca Arkadja Teatru, Kabaretu Dzięcioł i grupy estradowej Arthur’s Cover Team. Aktor współpracujący m.in. z teatrami: Adekwatny, Ateneum, Buffo, Komedia i Teatrem Kamnienica w Warszawie.

Od 2009r. dyrektor artystyczny i programowy w firmie Open Europe Art. – Platforma Artystyczna, zajmującej się m.in. tworzeniem, produkcją oraz eksploatacją spektakli i koncertów familijnych.

Członkowie:

Pani Hanna Brózda –wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Mokotów.Jest m. in. członkiem Komisji Kultury i Nazewnictwa, dbając o to, by określenie KULTURA na MOKOTOWIE znaczyło dużo więcej niż uczęszczanie do teatrów, kin, muzeów. Założycielka Stowarzyszenia Nowy Kadr na rzecz budowy na warszawskim Służewcu Południowym nowego obiektu domu kultury, instytucji rozumianej jako otwartej przestrzeni sztuki, świadomej „rzeźby społecznej”. Z wykształcenia pedagog i terapeuta. Autorka programu „Edukacja teatralna dzieci w młodszym wieku szkolnym”. Z europejskich podróży przywozi doświadczenia, którymi wzbogaca formy i metody pracy w zakresie edukacji kulturalnej.Z dużą starannością i rozwagą wskazuje młodym pokoleniom Polaków wartości dziedzictwa kulturowego , zachęcając do twórczego postrzegania świata. Wyzwala w dzieciach naturalną ciekawość, która przemieniona w zainteresowania prowadzi do konkretnego działania artystycznego.Nagrodzona Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia dydaktyczne oraz Odznaką Przyjaciel Dziecka nadaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Pani Simeonka Veleva – nauczyciel języka bułgarskiego, wykładowca, lektor języka bułgarskiego w Studium Europy Wschodniej.

Pani Anna Sobol – absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Jest członkiem kilku stowarzyszeń twórczych, w tym Związku Polskich Artystów Plastyków.

Uprawia malarstwo sztalugowe, litografię, fotografię artystyczną i tradycyjne tematy: portrety, pejzaże, akty, kompozycje metaforyczne. Pisze wiersze oraz artykuły poświęcone sztuce. Organizuje liczne wystawy indywidualne i zbiorowe, w tym – cykliczne.

Od 1996 r. prowadzi galerię i uczy malarstwa w Domu Kultury KADR w Warszawie.

Tu też planuje i rozwija swoje autorskie projekty: eksperymentalny teatr plastyczny, pracownię animacji poklatkowej dla najmłodszych, konkurs fotograficzny "Służewiec w Kadrze - Wehikuł Czasu", oraz salonik artystyczny "Nowa Deotyma w Kadrze".

Pani Anna Rumińska – pedagog , dyrektor Przedszkola Nr 317 ”Smykolandia”, od 30 lat propaguje oświatę i promuje edukację przedszkolną w telewizyjnych programach edukacyjnych oraz w prasie, jest autorką wielu publikacji pedagogicznych, pomocy dydaktycznych i materiałów metodycznych, pisze teksty i muzykę do piosenek dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest członkiem Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych. Nagrodzona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodą Prezydenta m.st. Warszawy, nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy.

Beata Majewska - nauczycielka Przedszkola Nr 317 „Smykolandia”. Współautorka programu „Multimedialne Przedszkole”.

Małgorzata Demiańczuk – nauczycielkaPrzedszkola Nr 317 „Smykolandia”. Z zamiłowania lingwistka i podróżniczka zafascynowana odmiennością kultur.

Po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi na Przegląd propozycjami, Jury uznało poziom nadesłanych filmów za zróżnicowany i do udziału w konkursie zakwalifikowało się 18 zespołów.

Jury VII MULTIMEDIALNEGO OGÓLNOPOLSKIEGO i III MIĘDZYNARODOWEGO PRZEGLĄDU MAŁYCH FORM PARATEATRALNYCH „SMYKOLANDIA – WARSZAWA – MOKOTÓW 2017” oceniając nadesłane prace uwzględniło między innymi:

 • wykonanie aktorskie i wokalne, scenografię, kostiumy, dobór muzyki;
 • wykorzystanie potencjału grupy i reżyserię (przygotowanie);
 • realizację video, wrażenia ogólne, rozwiązania nowatorskie / pomysłowość;
 • wartości edukacyjne, czyli: przesłanie, potencjalny wpływ spektaklu na kształtowanie dziecka oraz dobór repertuaru do wieku wykonawców.

Nagrodzone prezentacje cechuje ciekawa interpretacja tekstów literackich, interesujące rozwiązania scenograficzne, sugestywne wykonanie i indywidualizacja głównych postaci kreowanych przez dzieci. Młodzi wykonawcy w większości realizują w sposób ekspresyjny zaproponowaną im przez opiekunów formę, co przekłada się na pozytywny odbiór spektakli.

Jury zwróciło uwagę na prezentacje sprzyjające kultywowaniu tradycji kulturowych, propagujące edukację w różnych obszarach aktywności dziecięcej, promowanie pozytywnych zachowań społecznych oraz dbałości o zdrowie i środowisko naturalne, a także - umożliwiające rozwój uzdolnień i zainteresowań najmłodszego pokolenia.

Wyróżnienia otrzymały zespoły, które – oprócz solidnego przygotowania pod względem aktorskim i reżyserskim – zastosowały również intrygującą oprawę muzyczną                                        i scenograficzną. Nie bez znaczenia dla oceny końcowej były też realizacja nagrań oraz ich montaż.

Nagrodzone prezentacje posiadały przesłania artykułujące wartości edukacyjne i cechowały się ciekawymi pomysłami inscenizacyjnymi, czym zwróciły na siebie uwagę Jury, które poprzez tę formę uznania postanowiło zachęcić je do dalszej efektywnej pracy.

Jury wyraża szczere podziękowania Wszystkim Uczestnikom Przeglądu. Fakt aktywności dzieci
i ich środowisk w procesie edukacji artystycznej oraz kulturalnym życiu społeczności dziecięcej, Jury odnotowuje jako budującą i bardzo optymistyczną prognozę na przyszłość.

Uwzględniając w swojej ocenie estetykę i montaż poszczególnych nagrań nadesłanych na Przegląd, Jury zauważa jednak w dalszym ciągu niedociągnięcia realizacyjne, do których zaliczyć trzeba głównie niepoprawną selekcję materiału, przez co rozumie się: prywatne zachowania wykonawców i obecność przypadkowych osób w kadrze, co można było wyeliminować w trakcie montażu. Zaznaczyć jednak należy, że coraz więcej grup zadbało o bardzo ciekawe „czołówki” programów i przejrzyste napisy końcowe ułatwiające identyfikację poszczególnych wykonawców w kontekście zaprezentowanych przez nich postaci scenicznych.

Jury oceniając w punktach:

 • 1-20 wykonanie
 • 1-16 efekt artystyczny
 • 1-9 wartości edukacyjne

do nagród i wyróżnień nominowało osiem prezentacji o następujących tytułach:

 • „Lisko w lesie”    Szkoła Bułgarska im. Dora Gabe Warszawa
 • „Przyszła Jesień” Przedszkole Publiczne „Jaskółka” Nr 89 Kiszyniów Mołdawia
 • „Kłopoty łyżki”    Zespół Szkolno-Przedszkolny Wieszczęta
 • „Brzydkie kaczątko” Miejskie Przedszkole Nr 3 Ostrów Mazowiecka
 • „Królewna Śnieżka” Niepubliczne Przedszkole „Nutka” Stara Iwiczna
 • „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków” Przedszkole Publiczne Nr 25 Opole
 • „Kopciuszek”  Przedszkole Publiczne Nr 5 Łomża
 • „O żabce, która miała marzenie” Miejskie Przedszkole Nr 15 Siedlce

Pełna treść protokołu zostanie opublikowana 24.04.2017 r.

Zapraszamy

wszystkich reprezentantów placówek uczestniczących w VII MUTIMEDIALNYM OGÓLNOPOLSKIM i III MIĘDZYNARODOWYM PRZEGLĄDZIE MAŁYCH FORM PARATEATRALNYCH „SMYKOLANDIA – WARSZAWA – MOKOTÓW 2017”

na Galę Finałową, która odbędzie się w dn. 21.04.2016 r. (piątek) o godz. 14.00 w nowej siedzibie Domu Kultury „KADR” przy ul. Rzymowskiego 32 w Warszawie.

   

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w


VII MULTIMEDIALNYM OGÓLNOPOLSKIM i III MIĘDZYNARODOWYM PRZEGLĄDZIE

MAŁYCH FORM PARATEATRALNYCH

„SMYKOLANDIA – WARSZAWA – MOKOTÓW 2017"

 

W programie imprezy dla uczestników przewidujemy ciekawe nagrody i mnóstwo niespodzianek. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest nocleg i posiłek w nowym dla nich przedszkolu oraz wspólna zabawa i integracja środowisk przedszkolnych. Poprzednie ogólnopolskie edycje przeglądu zdobyły niezwykłe uznanie przedstawicieli MEN oraz wyrażono oczekiwanie, by nasz przegląd zyskał zasięg międzynarodowy. Dzięki temu VII MULTIMEDIALNY OGÓLNOPOLSKI i III MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD MAŁYCH FORM PARATEATRALNYCH „SMYKOLANDIA – WARSZAWA – MOKOTÓW 2017" po raz kolejny zyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.

 

Udział w organizowanym przez nas konkursie umożliwi nauczycielom wspieranie uzdolnień, zainteresowań oraz wspomaganie rozwoju dzieci poprzez wykorzystanie multimedialnych środków edukacyjnych. W/w przegląd przyczyni się do promocji wychowania przedszkolnego oraz będzie cennym źródłem wymiany doświadczeń pomiędzy środowiskami oświatowymi również poza granicami naszego kraju.

 

Do pobrania:
REGULAMIN PRZEGLĄDU (Język Polski)

REGULAMIN PRZEGLĄDU (Język Angielski)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • images/slajdshow/DSCN0435.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1114.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1120.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1166.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1237.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1257.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1287.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1291.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1299.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1304.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1320.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1356.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1398.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1409.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1420.JPG
 • images/slajdshow/IMG_1460.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2013.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2020.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2021.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2073.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2079.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2143.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2160.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2170.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2231.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2283.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2298.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2341.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2373.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2377.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2488.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2493.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2553.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2556.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2568.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2574.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2576.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2579.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2628.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2888.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2916.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2924.JPG
 • images/slajdshow/IMG_2971.JPG
 • images/slajdshow/IMG_3003.JPG
 • images/slajdshow/IMG_3062.JPG
 • images/slajdshow/IMG_3083.JPG
 • images/slajdshow/IMG_3096.JPG
 • images/slajdshow/IMG_3104.JPG

Współpracujemy z